Ученик създаде софтуер за откриване и анализ на симптомите на грип и

...
</TD
>Ученик създаде софтуер за откриване и анализ на симптомите на грип и
Коментари Харесай

Ученик от Пловдив създаде устройство за откриване на грип и ковид

Ученик сътвори програмен продукт за разкриване и разбор на признаците на грип и коронавирус с компютърно устройство за противоположна връзка в действително време. Със своя артикул Стоян Ганчев показа страната ни на Световното научно изложение в Мексико, а преди дни завоюва и специфичната премия на годишния конкурс за техническо творчество в Горна Оряховица.

Изобретението на 17-годишния ученик следи, съхранява, проучва и подава противоположна връзка със здравната информация.

" Наподобява гривна, която засича телесни параметри като равнище на О2 в кръвта, пулс и телесна температура като резервираме тази информация тъй че да можем да създадем както дълготраен разбор, по този начин и разбор на момента. Като дълготрайно непокътнатата информация я използваме с два модела за машинно образование единият от тях ревизира здравословното положение на индивида. А вторият модел е за коронавирус ", разказа пред Българска национална телевизия Стоян Ганчев, ученик от 11 клас в Математическата гимназия " Акад. Кирил Попов " в Пловдив.

Смарт устройството не слага диагнози, само че при потребност предлага медицински обзор. Предимството му е, че е дребно и доста на ниска цена.

" Цялата себестойност на устройството със датчиците, микропроцесора и 3D принтираната обвивка костват към 50-60 лева ", разказа ученикът.

Стоян е избрал да качи гратис цялата информация за изобретението си в интернет като свободно разпространяващ се програмен продукт и хардуер. Така всеки може да ги употребява.

" Тъй като сме поставили точни схеми, които просто би трябвало да се следват и по този метод може да бъде направено ", каза ученикът.

Стоян идва от Карлово, с цел да учи в математическата гимназия на Пловдив. Програмира от 7-ми клас, взе участие в годишните стратегии на Българска академия на науките, показва страната ни на интернационалните надпревари. Споделя, че не се тормози от развоя на изкуствения разсъдък.

" Няма по какъв начин в последна сметка една машина да размени човек освен поради писането на код а също и за метода по който той мисли и по който му идват концепциите и ги развива напред ", сподели Стоян Ганчев, 11 клас в Математическа гимназия " Акад. Кирил Попов ".

Въпреки че програмира с часове, всеки ден младият учен успява и да тренира академично гребане. Мечтае да следва в чужбина, само че вижда реализацията си в България.
Източник: plovdiv24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР